İstanbul Hurda Fiyatları Hurda Alım

İstanbul Hurda Fiyatları Hurda Alım Ne Etkiliyor? Güncel Fiyatlar…

Hurda sektörü İstanbul Hurda Fiyatları Hurda Alım  giderek İstanbul Hurda Fiyatları Hurda Alım önem kazanmaya başlıyor. Özellikle yer altı kaynakları bakımından dışa bağımlı ülkelerde hurda sektörüne yapılan yatırımlar oldukça yüksektir.

Çünkü dışa bağımlı ülkeler, geri dönüşüm zincirini kurumsal bir hale getirerek ülkenin ihtiyaç duyduğu maden miktarını olabildiğince kendi iç piyasasında karşılama yolunu tercih ediyor. Böylece, dışarıya gidecek paranın en azından bir miktarının içeride kalmasını ve hurda sektörünün sağladığı istihdamla ülke ekonomisine katkı sunmasını mümkün hale getiriyor.

Ülkemizde de sonra 50 senedir hurda sektörüne yönelik önemli yatırımlar yapıldı. Henüz tam anlamıyla bir kurumsallaşmadan söz edilemese de, dönen bir sistem ve işleyen bir çarktan söz edebilmek mümkündür. Bu çarkın en önemli dişlisi ise, hurda fiyatlarıdır. Ekonomik dalgalanmalardan etkilenerek bazen çok yüksek bazen de az kazandıran hurda sektörü için kesin öngörülere sahip olmak üç aşağıya beş yukarı mümkündür.

İstanbul Hurda Fiyatları Hurda Alım Üretim artıkça hurda fiyatları da artıyor

İstanbul Hurda Fiyatları Hurda Alım Her üretici girdi fiyatlarını en aza indirme gayreti içerisindedir. Hammaddesinin bir kısmını hurda sektöründen temin eden üreticilerin hurda maliyetlerini piyasa gerçeklerinin çok üzerinde belirlemesi mümkün değildir. Her ne kadar arz talep döngüsü içerisinde işletilen bir piyasadan söz edilse de, hurdanın fiyatıyla sıfırdan çıkarılan madenin fiyatı arasında fark olmalıdır.

,Dolayısıyla, üreticinin hurdaya yönelmesi için fiyatının da uygun olması icap ediyor. ancak bu uygunluluk, hurdanın değerini de ayaklar altına alacak cinsten değildir.

Hurda sektöründeki fiyat istikrarı, hurdacılığın gelişimin en temel taşıdır. Bu nedenle fiyatlar, her daim stabil ve çok aşağıya

düşmeyen, çok yukarılara da çıkmayan dalgalanma içerisindedir.

Hurdalar arasındaki fark, fiyatları da etkiliyor. Bakır, demir veya alüminyum arasındaki fiyatın aynı olması beklenemez. Hurdanın

değerini artıran olay, madenin cinsidir. Bu nedenle, iyi kazanmak için alüminyum gibi hurdaları toplamak cazip olabilir.

Hurdacı, Hurda Bakır, Hurda Alüminyum, Hurda Demir, Hurda Sarı Pirinç, Alüminyum Talaşı, Bakır Talaşı,  Akü Hurdası, Hurda

Kablo, Paslanmaz Krom Hurdalarının En güncel Fiyattan Londra Metal Borsasına Endeksle alındığı tek platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir